BEZPEČNOSTNÍ SKLO

telefonní číslo
email

BEZPEČNOSTNÍ SKLO

Bezpečnostní sklo Connex

Vrstvené sklo se vyrábí plošným spojením dvou či více vrstev čirého, barevného nebo reflexního skla float s jednou či více vrstvami polyvinylbutyralové fólie, čiré, barevné, transparentní nebo neprůhledné, vyznačující se vysokou pevností, adhezí a elasticitou.

Využití bezpečnostního skla Connex

Společnost Acera sklenářství Praha pravidelně pracuje s bezpečnostní sklem Connex a nasbírala proto cenné zkušenosti. Konkrétně jde např. o:
- zasklívání výloh, výkladů a oken
- pochozí sklo - např. při výrobě skleněných schodů, galerií a skleněných pater, markýz, přístřešků a pergol
- či např. výrobu skleněného zábradlí.

Zkrátka - všude tam, kde jsou vysoké nároky na bezpečnost!

Řada realizací vyžaduje dokonce použít neprůstřelné nebo protipožární sklo.

Výhody bezpečnostního zasklení sklem Connex

- ochrana osob a předmětů před poškozením, krádežemi a násilnými útoky
- snižuje oslnění, odráží teplo, absorbuje zvuk, redukuje prostup UV záření
- vyznačuje se stálostí proti oděru, korozi a atmosférickým vlivům
- kombinací skel reflexních, barevných nebo čirých s barevnými fóliemi lze docílit řady funkcí a efektů, plnit i ty nejnáročnější požadavky architektů

Bezpečnostní sklo jako ochrana proti násilnému vniknutí

Při vhodné skladbě je vrstvené sklo schopno klást odpor násilným a opakovaným nárazům ocelovou koulí, sekerou nebo kladivem dle normy EN 356, DIN 52290 - část 3, 4 (tabulka č. 5).
Je nutné si uvědomit, že vrstvené sklo představuje jen pasivní překážku, kterou je možné s vynaložením síly a času překonat. Překážka tohoto typu musí být proto chápána z hlediska časového zdržení útočníka, nikoliv jako absolutní, neproniknutelnou bariéru.

Další informace naleznete také v publikovaném PR článku: Bezpečnostní sklo CONNEX od Acera sklenářství Praha má široké využití

Příklad funkce bezpečnostního zasklení

Typicky nevhodně staticky navržené zasklení markýzy bezpečnostním lepeným kaleným sklem typu Connex. Při vysokém zatížení od napadaného sněhu došlo k havárii skel, nicméně bezpečnostní meziskelní folie dokázala skla i po destrukci udržet na konstrukci.
Nedošlo k přímému ohrožení zdraví ani majetku.

Bezpečnostní sklo Connex - nevhodné využití

Domů